EXCLUSIVE Photos from Plitvice Workshop by Mr.Mirrorless

FIRSTHAND EXPERIENCE FROM RECENT WORKSHOP AT PLITVICE LAKES

Very talented artist Haktan Okumuşoğlu from Cyprus was among the photographers who visited Plitvice Lakes this week, as a part of the “Dream Tours & Workshops”. Haktan stayed here for two days with his colleagues, and the result is stunning photos that his followers just adore.

“I am amazed by the beauty of Plitvice each time I am here, so I wanted my friends photographers to share the same experience. For me this is the most beautiful National Park in Europe. From sunrise to sunset, we went through the entire park.”

 

 

 

 

Haktan told us that all of the photographers were extremely happy with their Plitvice experience as they were able to catch amazing sunrise, sunset, and reflections over the lake. As he wishes to enter local and international photo competitions, this extremely talented photographer shares his photos on social media – Instagram and Facebook, to reach a wider audience.

After Plitvice, they did a workshop at Lake Bled and are now in Italy exploring Lago do Braies, Val di Funes and Alpe di Siusi.

“I am lucky enough to have the chance of seeing Plitvice in four different seasons. For sure I will be back to this beautiful place soon.”

Güzel resim, makina güzel çekiyormuş, sen mi çektin bunları, Nikon mu canon mu? Siz bunların renkleriyle oynuyonuz demi? Ben de alacam iyi bi makine ne alayım? Eskiden filmli makine vardı, fotoşopa karşıyım ben, güzel çıkmış… Bu gibi söylem ve sorulara defaatle maruz kalan, lens kapağını çıkartmadan karanlık bir vizörden bakmaya çalışan, en iyi ışığı yakalamışken bataryası veya kartı biten, çok gitmeyi arzuladığı yere nihayet giden ama nefis bir sunset yerine Yağmur’un azizliğine uğrayan, herkesler derin uykulardayken sabahın 5’inde sunrise uğruna 20 kilo ekipman ile yollara düşen, en iyi açıyı bulabilmek için saatlerce deli deli dolaşan, gün boyu bulut ve gökyüzünden gözünü ayırmayan ve nasıl bir sunset olacağına dair tahmin yürüten, gördüğü her objenin nasıl bir fotoğrafı olacağına dair sürekli kafasında deli soruları olan, giyim kuşam, araba, ev gibi diğer dünya materyallerinden kendisini izole edip tüm algısının Camera ve lens üzerine yoğunlaşan, sümüklü, mavi gözlü ve kirli çocuk aşamalarından geçmiş, Baharda badem çiçeği ve lale, yazın pırıl pırıl deniz, sonbaharda orman orman dolaşıp ağaç renkleri, kışın kar kıyamette 2 kare için uğraşan, göllerin kenarında rüzgarın durmasını bekleyen ve gördüğü çoğu şeyi yansıtma derdinde olan, bazen bir kelebeğin peşinde geçen 2 saat, bazen de bir time Lapse için saatlerini harcayan, bir avcı Edasıyla kuş bekleyen , 10 tane aşı vurdurup aslan kaplan peşinde uzaklara giden, -20 soğukta 2 ışık çekicem diye gece yarılarında kuzey denizlerinde su almış botlarıyla sabırla bekleyen, düşürüp kırdığı her ekipmanda Canından bir parça kopan, çektiği kare kadar edit zamanı olmayan ve yedekleme ünitelerine bir o kadar para harcayan, en büyük korkusunun kart hatası veya hard disk veri kaybı olan, her zaman hep en güzeli, en neti, en doğru ışığı arayan, doğanın, insanın ve hayatın peşinde bir serüven geçiren senin benim gibi güzel insanlardır fotoğrafçılar. Günümüz, gününüz kutlu olsun dostlarım. ☺️😘📷📸🎉 . Happy world Photography day dear friends 🎉🎈 . . Photo from Tuscany || Italy 🇮🇹 Model is @saydamsoy 📷

Objavu dijeli Haktan Okumuşoğlu (@mr.mirrorless)

See you again guys!

PHOTO: Haktan Okumuşoğlu

Categories
FeaturedNews

RELATED

Special